معماری

۱۲ ۰۹ ۱۳۹۷

برای انجام یک پروژه معماری مراحلی را باید به ترتیب طی کرد و قبل از شروع طراحی معماری باید مرحله پیش رو را به بهترین نحو و روش و بدون هیچ نقصی پشت سر گذاشت .

کلیه پروژه های معماری جهت طراحی از سه بخش اصلی تشکیل می شوند. این سه بخش (فاز) باید به صورت منظم و متداوم پس از دیگری و پشت سر یکدیگر قرار بگیرند تا طرح معماری مورد نظر به صورت استاندارد پیاده سازی شود.

فاز صفر معماری و مطالعات پایه

 

فاز صفر معماری شامل مطالعات معماری و امکان سنجی طرح می باشد. در فار صفر معماری بررسی ها و تحقیقات نسبت به مواردی مانند اقلیم منطقه، شرایط معماری منطقه، ضوابط و قوانین، چارچوب ها و استاندارد ها و… مدنظر است.

فاز صفر مرحله ای است که در آن اطلاعات مورد نظر کسب و یا استخراج می شوند و پروسه شناخت و شناسایی پروژه مورد مطالعه قرار می گیرد.

در این مرحله پروژه از نظر توجیه فنی ، اقتصادی و همچنین توجیه اجتماعی مورد بررسی قرار می گیرد.

اطلاعات و شناخت مورد نظر در فاز صفر معماری در بسیاری از موارد از طریق مذاکرات با کارفرما و آگاه شدن از نیازهای مورد نظر و تحقیقات میدانی به دست می آید ، و در نهایت خدمات نقشه برداری ، توپوگرافی و ژئو تکنیک به عنوان بخشی از مطالعات پایه و امکان سنجی طرح در این مرحله توسط تیم فنی رادپی ارائه می گردد.


طراحی فاز یک معماری

 

آتلیه طراحی رادپی در فاز یک معماری یا همان طراحی معماری، کلیه اطلاعات بدست آمده در فاز صفر را  با دقت و حساسیت بالا پیاده سازی کرده و در قالب طرح ها و نقشه های اولیه معماری در اختیار کارفرما قرار داده تا با جمع بندی نقطه نظرات به یک طرح اصلی با رعایت تمامی جوانب نزدیک شویم.

نقشه های اولیه فاز یک معماری شامل پلان های طراحی معماری ، مقاطع ، طرح های معماری و … می باشد .

ما فاز یک معماری را حد واسط مطالعات و پلان های نهایی معماری و در نهایت اجرای پروژه می دانیم.


طراحی فاز دو معماری

 

در فاز دو معماری نقشه های طراحی شده نهایی مطابق با آخرین دستور العملها و مقررات ملی ساختمان و هماهنگ با نقشه های فاز اول معماری ، سازه ، تاسیسات مکانیکی و برقی طراحی و به عنوان پلان های نهایی پروژه جهت اجرای ساختمان در اختیار  کارفرما و تیم اجرایی قرار می گیرد.

تیم مهندسین رادپی بعد از تایید نقشه های فاز یک با همفکری گروهی از مهندسین معمار ، سازه ، مکانیک و برق و ایجاد هماهنگی کامل بین این مهندسین ، در چهار چوب قوانین و مقررات ملی ساختمان و اصول اجرایی ، اقدام به تهیه نقشه های فاز دو می نماید.

نقشه های  فاز دو معماری توسط مهندس معمار تهیه و شامل مشخصات و نوع مصالح ساختمانی مورد کاربرد و جزئیات اجرایی پروژه می باشد و بنا به درخواست کارفرما یا نوع پروژه آتلیه معماری رادپی در نهایت نقشه ها و فایل های ۳ بعدی پروژه را به صورت دستی و یا نرم افزار های مربوطه طراحی کرده و به کارفرما ارائه می دهد.


خدمات قابل ارائه توسط آتلیه معماری رادپی

 

 • امکان سنجی طرح
 • تهیه نقشه های فاز صفر معماری و انجام مطالعات پایه
 • طراحی فاز یک
 • طراحی فاز دو
 • نظارت بر اجرا
 • تهیه و ارائه متره برآورد طرح نهایی
 • انتخاب و گزینش کیفی پیمانکاران
 • تهیه اسناد مناقصه
 • معرفی محصولات شاخص و مشاوره در تهیه مصالح
 • تهیه و ارائه نقشه های ۳ بعدی طرح به صورت دستی (یکی از خدمات منحصر به فرد آتلیه رادپی گستران) و یا توسط نرم افزار های ۳ بعدی ساز
 • ارائه برگ سبز معماری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *