زمینه های تخصصی فعالیت

معماری:

شاخه معماری در شرکت مهندسین مشاور رادپی گستران شامل دو بخش طراحی و نظارت می باشد . طراحی معماری توسط مهندسین طراح و با بهره گیری از ذوق و هنر جوانان پویا و فعال در این زمینه خلق می گردد . پس از بررسی توسط تیم مشاور و کارفرما و تایید مراجع ذیصلاح به مرحله بعدی یعنی طراحی فاز دوم که شامل دتایلهای اجرایی اعم از پلان های مختلف و نماها و برش ها می باشد ارسال می گردد . در انتها آلبوم طراحی معماری فاز اول و دوم پروژه تهیه شده و ممهور به مهر شرکت گردیده و جهت ارسال به آرشیو کارفرما اقدام می گردد . در زمینه نظارت بر طرح معماری با به کارگیری مهندسین مجرب و کار آزموده معمار که سالیان زیادی را در امر نظارت بر اجرای ابنیه تجربه اندوخته اند موجبات احداث بناهایی با کیفیت و مورد قبول به دستگاه کارفرما تحویل داده می شود . تیم نظارت معماری همراه و هماهنگ با سایر تیم های مهندسی از ابتدای پروژه و مرحله آغازین مشاوره های لازم را جهت احداث ساختمان های مطابق با ضوابط و مباحث و مقررات ملی ساختمان کشور در اختیار دستگاه مجری قرار می دهد .

مطالعات و امکان سنجی :

در این بخش که شامل مطالعات اقتصادی –زیست محیطی –جامعه شناختی و ترافیکی می باشد شرکت مهندسین مشاور رادپی گستران با به کارگیری گروه های مجرب و مورد نیاز از مهندسین و پرسنل کلیدی شرکت و انجام تحقیقات کامل پیش بینی های لازم فنی –اقتصادی و… را انجام داده و با تهیه برنامه زمانبندی فنی و مالی دقیق کارفرما را از روند و چگونگی اجرای پروژه کاملا آگاه و مطلع می سازد .

سازه :

بخش سازه نیز خود به بخش طراحی و نظارت تقسیم می شود که در بخش طراحی در آتلیه طراحی سازه توسط مهندسین مجرب مشاور رادپی گستران  بابهره گیری از نرم افزارهای روز و مطابق با مباحث و مقررات ملی ساختمان طراحی شده وبه صورت آرشیو کامل همراه با ریزمتره جهت آرشیو کارفرما ارسال می گردد . و در بخش نظارت با بکارگیری مهندس مجرب و صاحب نظر و فعال در مراحل مختلف به صورت نظارت مقیم و یا به صورت نظارت عالیه در روند کنترل کیفیت ساخت و ساز اقدام و عمل می شود .
در بسیاری از موارد که نیاز به توضیح و توصیه پیمانکاران می باشد مهندسین این مشاور در غالب تیم یکپارچه و منظم و دقیق طی جلساتی به عنوان نماینده کارفرما اقدامات لازم را جهت مرتفع نمودن مشکلات موجود شرکت کرده و با راهنمایی های لازم نقش موثری در پیشبرد اهداف پروژه خواهند داشت .

تاسیسات مکانیکی و الکتریکی :

بخش تاسیسات مکانیکی شرکت مهندسین مشاور رادپی گستران خود شامل سه بخش طراحی –نظارت –مشاوره خرید می باشد که پس از تهیه نقشه های فاز اول و دوم بر اساس نظرات کارفرما و نیازهای پروژه توسط مهندسین مجرب و کار آزموده و با نظر کارفرما اقدام به تعیین پیمانکار ذیصلاح کرده و ضمن ارائه مشاوره های کلیدی در زمان عقد قراردادوارد عملیات نظارت شده و در این بخش از ابتدای آغاز عملیات اجرایی پروژه در کنار سایر مهندسین پروژه همکاری می نمایند . همچنین با توجه به حساسیت زیاد و هزینه های بالای اجرای تاسیسات مناسب مشاوره های لازم و گوناگون جهت خرید اقلام مصرفی را به کارفرما و یا مجری پروژه ارائه داده و در نهایت در تمامی مراحل خرید و ساخت و راه اندازی سیستم ها مجموعه عملیات کنترل کیفیت را انجام خواهند داد .

مقاوم سازی :

مجموعه عملیاتی می باشد که بتوان ساختمان های ضعیف یا ضعیف شده ای را به وضعیت اولیه و یا وضعیت بالاتر و به روز رسانید . که در این بخش ابتدا بازرسی های میدانی از ساختمان های ساخته شده به عمل می آید و پس از تهیه نقشه های چون ساخت و مدل کردن المان های موجود در نرم افزارهای مهندسی نقاط ضعف سازه را مشخص کرده و سپس با بهره گیری از مواد و مصالح مناسب
نسبت به رفع عیوب اقدام نمود که در بخش نظارت بر این عملیات بابررسی وضعیت همجواری ها و کاربری ها و امکانات موجود و تشخیص نقاط حادثه ساز و مهار نمودن خطرات احتمالی توسط کارشناسان صاحب صلاحیت اقدام به عملیات مقاوم سازی نموده و در حین کار مشاوره های لازم را در انتخاب مصالح –مقدار و مجریان ذیصلاح به کارفرما و پیمانکار داده خواهد شد .

شهر سازی :

مطالعات کامل شهرسازی

ارائه طرح توجیحی اقتصادی-فنی-اجتماعی

مطالعات و تهیه طرح کسب و کار(BISINES PLAN)

بهینه سازی :

این عملیات در خصوص ساختمان های مهم و با اهمیت زیاد و بسیار زیاد وجود دارد که برآورد اقتصادی بهینه سازی آن کمتر از تخریب و ساخت مجدد آن می باشد . که با استفاده از کارشناسان مجرب و بررسی های میدنی لازم می توان ساختمان های فاقد سیستم مقاوم در زلزله و یا سیستم ناکارآمد در مقابل زلزله را تقویت نمود و با کمترین هزینه و در کمترین زمان با ارائه خدمات مشاوره لازم به کارفرما مشکلات و نواقص موجود را مرتفع نمود . طراحی و ارائه راهکار در خصوص این عملیات لازمه داشتن دانش فنی و به روز و مطالعات وسیع در زمینه های مختلف صنعت ساختمان می باشد